Vyberte si vhodné plemeno psa

blog-00001

 

Rozhodování o správném výběru psa pro vás a vaši rodinu může být docela těžký úkol. Existuje mnoho aspektů, které byste měli vzít v úvahu. Zvažujte alespoň základní výcvik psa, jeho dovednosti pak využijete při rekreacích a procházkách, kdy přivolání je základním prvkem výcviku. Vždy mějte na paměti, že vy vychováváte vašeho psa, nikdy to nesmí být naopak.

Na této stránce budeme hovořit o deseti nejchytřejších plemen psů. Není vždy pravdou, že s chytrým psem je snažší výcvik.
 
 
Které plemeno je nejchytřejší?
V souladu s mnoha studiemi je Border Kolie legendární, že je nejinteligentnějším psím plemenem, nicméně jako u lidí, tak i u zvířat  se inteligence liší. Jen pár dalších plemen se může přiblížit k inteligenci čistého plemene border kolie. Při výběru správného psa zahrňte více aspektů.
 
Deset nejchytřejších plemen?
 
  • Border kolie
  • Rottweiler
  • Pudl
  • Shetlandský ovčák
  • Australský naháněč ovcí
  • Německý ovčák
  • Dobrman
  • Labrador Retrívr
  • Zlatý retrívr
  • Pinč
 
 
Border kolie
Border kolie je celosvětově známá pro svou inteligenci. Toto plemeno bylo původně vyvinuto s jediným cílem hájit zvířata, zejména ovce. Border Collie stále můžete vidět v ovčích stádech ve Skotsku a Anglii a pravděpodobně se nacházejí ve farmářských domech.
 
blog-00002
 
Ke kolii musíte stále přistupovat jako k pracovnímu plemenu
Pokud nejste připraveni na extrémně náročného domácího mazlíčka, může být soužití s Border Kolií velice komplikované. Vyžaduje obzvláště spoustu času činností k jejímu tělesnému a duševnímu rozvoji. Když jí to jejich psovod nedodává, mohou být postiženi neurózou. Vynikají v domácnostech, které jim poskytují výjimečné aktivity, vynikají ve zkouškách agility. 
 
 
 
 
Pudl
Pudl je jeden z nejchytřejších psů již od štěněte. Můžete vybírat mezi třemi velikostmi, malý, střední a velký. Plemeno pudlů bylo původně chováno jako vodní pes, ale v průběhu let se přizpůsobil různým fyzickým aktivitám.
 
blog-00003
 
Udržování pudla jako domácího mazlíčka
Pudlíci jsou rychlými žáky a nesmírně inteligentní již od štěněte, což z nich dělá mazlíčky pro většinu rodin, které jsou ochotné s nimi pracovat. Nicméně, bez správného směru a výcviku může být pudlíka komplikované zvládnout. Pudlík potřebuje mít podvědomí, aby se cítil jako součást rodiny.
 
 
 
 
Německý ovčák
Německý ovčák je od roku 1899 brán jako pracovní pes. Původním pracovním nasazením bylo starání se a obranu stád ovcí před dravci. Jejich síla je činí vhodnými pro střežení ovčích stád. Jejich inteligence je obrovská i v dalších pracovních pozicích.
 
blog-00004
 
Zachování německého ovčáka jako domácího mazlíčka
Pro německého ovčáka je nejprospěšnější, když dostávají od svého psovoda neustálou stimulaci k výcviku. Musí být v neustálém výcvikovém zápřahy, stejně jako labradorští retrívři. Německý ovčák, který není mentálně a fyzicky vychováván, odvrátí veškerou svou sílu jinde. Jsou velice prospěšní v práci u policie, při obranných a pachových pracích.
 
 
 
 
Dobrman
Dobrman byl původně vyvinut jako ochranářský pes, který působil již v roce 1890 vedle regionální banky při výběru daní. Úplným motivem rozvoje tohoto plemene je splynutí věrnosti, rychlosti, síly, vytrvalosti a inteligence. Když zvládnete zachovat původní rysy dobrmana, pro které byl vychováván již od počátku, budete mít věrného kamaráda, ale i agresivního psa na ochranu vašeho majetku.
 
blog-05
 
 
 
 
Shetlandský ovčák
Shetlandský ovčák je populárně často nazýván Sheltie a prvotně byl chován na ostrově Shetland. Tito psi byli chováni ve skupinách psů, při nahánění ovcí ve stádech. Plemeno Shetlandského ovčáka je loajální s chutí potěšit svého pána. Z tohoto důvodu velice dobře funguje udržení jako domácího mazlíčka pro mnoho lidí.
 
blog-06
 
 
 
 
Labradorský retrívr
Labradorský retrívr je velice populární ve Spojených státech, jsou populárně známí pro jejich atletický atribut. V podstatě po celém světe jsou nejvhodnějším plemenem pro výcvik jako záchranářského psa, vyhledávání v lavinách, sutích a ve vodě. Jsou velice fyzicky zdatní, s neobvykle vysokým krkem jsou skvělí plavci a mají kožešinu, která jim pomáhá udržovat teplotu těla. Jejich úroveň mysli vede k tomu, že se velice rychle učí při výcviku. Znuděný Labrador děla chyby, jakože ničí věci kolem sebe, podhrabává se. Labrador je třeba denně cvičit, aby jste nudě zabránili.
 
blog-07
 
 
 
 
Rottweiler
Rottweiler byl nejprve chován v Německu v Rottweileru, k naháče stáda dobytka. Rottweiler je silný svalnatý pes. Dnes je považován za jednoho z nejznámějších nejchytřejších psů světa. Vyžaduje mírné úsilí k udržení správné váhy. Je důležitý jeho výcvik, aby se nezačal nudit.
 
blog-08
 
 
 
 
Australský honácký pes
Původem pochází z Austrálie, již v devatenáctém století. Štěňátka byla vychovávána tak, aby vynikla rychlostí, potenciálem a robustností. V Austrálii se jedná o jeden z nejvíce rozšířených plemen psů v současnosti.
 
blog-09
 
 
 
 
Zlatý retrívr
Zlatý retrívr je velice uznávaný za svou inteligenci, přátelskou přívětivost, jemnost, věrnost a ochotu pracovat. Jejich robustní postavy z nich dělají uspokojivě vypadající psy. Jejich exkluzivní zlatá srst vytváří retrieverovi přirozenou záři. Avšak jsou uznávané odlišné barvy v USA a v Evropě. V Americe je preferována tmavší, mahagonová až černá srst, v Evropě spíš světlá, krémová.  Toto všestranné plemeno je známé díky vysoké síle a hravosti.
 
blog-10